♦ recenze Pandora Hearts

21. prosince 2011 v 19:21 | Jokí ^^ |  * Recenze

Mladému Ozovi je 15 let a tak ho čeká obřad plnoletosti, jak už to v rodině Bezarius chodí dlouhá léta. Spolu s jeho věrným přítelem a zároveň sluhou a jeho mladší sestrou si chce užít poslední den, kdy se může chovat jako dítě. Hrají si na obrovském pozemku až najednou, se Oz začne propadat do země a Gil za ním hned skoči. Půda se s nimi propadla do jakési podzemní louky s jedním stromem a hrobem, na kterém nelze přečíst jméno zesnulého a také na kterém vysí jakési hodinky. Když Oz hodinky otevře, začne se z nich linout nádherná hudba, ale Oz se najednou ocitne na neznámém místě, s neznámou osobou. Dívkou s dlouhýmy hnědýmy vlasy, která se ho pokusí s šíleným výrazem zabít. Ale v tom se Oz probere. S Gilem se nějak dostanou spádky nahorů a jdou se chystat na obřad.
Jenže, při obřadu se stane nepříjemná věc. Zrovna když Oz skládá přísahu, rozezní se hodiny které se nepohly už od dávné tragédie. Špatné znamení. Lidé okolo se přestali hýbat, zastavil se čas a před Ozem nyní stály 3 neznámé osoby. Oznámí Ozovi že se prohřešil a musí ho dopravit do propasti.
Propast je jakési temné vězení, v jiné dimenzi. Není odtamtud cesty zpět. Navíc je plná řetězů kteří jsou velice nebezpeční. Řetězy jsou řekněme něco jako démoni. Pro to aby se dostali z propasti ven, uzavírají s lidmi kontrakty. Lidé jim pak slouží jako vyhledávače potravy - lidí. Poté co uzavřete smlouvu s řetězem, objeví se vám na hrudi jakési hodiny. Když ručičky oběhnou celý ciferník končíte. Vy i řetěz jste staženi spádky do propasti.
Mezitím se tam objeví ta samá dívka která se pokoušela Oze v jeho snu zabít. Ovšem, chová se úplně jinak. Řačne vykřikovat, že on je ted jejím majetkem a že nedovolí, aby si ho odnesli. Oni se rozhodnou pro boj a dívka se transformuje do obrovského králíka - i ona je řetěz, ale rozdílný od těch ostatních. Nakonec se Oze vzdá s tím, že se ještě potkají a Oz je uvrhnut do propasti.
Tam se znovu potká s onou dívkou, která se jmenuje Alice. Uzavřou spolu kontrakt a oba se dostanou ven. Jenže za tu dobu v jeho světě uběhlo už 10 let. Co bude Oz dělat? Najde své přátele a rodinu? Od Alice se dozví, že chce po světě sbírat její vzpomínky. Alice totiž bývala člověkem, ale na nic ze svého života si nevzpomíná. A tak se vydají na dlouhou, náročnou cestu plnou nebezpečí, nástrah, poznání a přátelství.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama