♦ recenze Shiki

20. prosince 2011 v 16:41 | Jokí ^^ |  * Recenze

Představte si, že žijete ve vesnici, která je naprosto odříznutá od okolního světa, obehnaná ze všech stran hustým lesem. Ve vesnici kde je jen pár domů a plno důchodců, kteří nemají na práci nic jiného než vás drbat a řešit všechny kolemjdoucí a nemají žádný vkus. Ve vesnici, na které je snad zajímavý pouze nově postavený dům v evropském stylu, připomínající hrad pro královskou rodinu. Vesničané ho nazývají Kanemasa.
Mladá, krásná Shimizu Megumi se smyslem pro módu, tuhle vesnici přímo nesnáší. Nesnáší ty stálé řeči vesničanů, narážky na její vzhled. Nesnáší nudu, kterou zažívá v této vesnici každý den. Jedné co jí zajímá, je právě Kanemasa a její krásný spolužák Yuuki Natsuno. Jenže ten jí naprosto ignoruje, i přes to, že jsou si tak podobní. Oba chtějí zmizet z této vesnice a jít do města, studovat a uspět. Jednoho dne, se Megumi vážně naštve a vyjde kopec, na kterém stojí Kanemasa, do které se právě nedávno nastěhovala jakási rodina. Megumi doufá, že jsou to skvělí, bohatí lidé, kteří ji zbaví toho prokletí, bydlet v té ohavné vesničce. Že se tam možná nastěhuje její princ na bílém koni, když Natsuno nejeví sebemenší zájem. Bohužel zjistí, že se tam nastěhovala rodina s jednou dcerkou. V zápalu vzteku vykřičí všechny své pocity. Chvíli na to ucítí něčí pohled směřující z Kanemasy. V tu ránu, se otevře brána do Kanemasy a Megumi kohosi uvidí. Pár hodin na to, volá Megumina matka kamarádkám a ptá se zda u nich Megumi není, že se ještě nevrátila. Celá vesnice se jí tedy vydá hledat do hor. Najdou ji v lese bezvládně ležet. S Megumi něco není v pořádku, i přes to, že doktor řekne že to neni zlé, Megumi do pár dnů zemře na zástavu srdce.
Není to tak dlouho a ve vesnici začnou umírat další lidé. Spojuje je ale pouze pár věcí - kousnutí, lehká chudokrevnost, nedostatek železa, otupělost a následně smrt. Místní lékař se domnívá že je to epidemie, později ovšem zjistí, že za tím stojí krvelační upíři sídlící na Kanemase, a že né všichni zemřelí, jsou opravdu mrtví.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Synthia Synthia | Web | 21. prosince 2011 v 21:22 | Reagovat

Na tohle anime se chci už hodně dlouhou dobu podívat ale bojím se toho, že se budu bát xDD (radši neřeš xD)

2 Jokí-chan ^^ Jokí-chan ^^ | Web | 21. prosince 2011 v 21:35 | Reagovat

[1]: Nó.. bát.. možná trošicku :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama