ACTA aneb jak ji veřejnost nezná!

30. ledna 2012 v 21:18 | Jokí-chan

Veřejnost je seznámena s ACTA následujícím způsobem: ACTA bojuje proti pirátsví.
Na jednu stranu, ano zní to dobře. Jenže, má to háček. Člověk, který si ACTA nikdy nepřečetl, nepochopí, jaké je to zlo. Podstatou ACTA vlastně není boj proti pirátství. Je to mnohem, mnohem horší.
Vláda se snaží ACTA představit neznalým občanům tak, aby to schvalovali. A oni to opravdu dělají. Protože o tom nic neví.
Oni slyší jen samé dobré věci. Ale nikdo jim není schopný říct, jak je na tom realita.
ACTA opravdu zamezuje pirátsví. Jenže nejen tomu. Znáte to, koukáte na youtube a líbí se vám nějaká písnička. Tak si jí jdete stáhnout. Bezproblému, jí do pár minut najdete a do minuty už jí můžete vesele poslouchat ve svém PC. Normálni věc, že? Prostě rarita. Ale ejhle, podle ACTA, jste právě spáchali trestný čin. Nedej bože, když tu mp3 ještě někomu pošlete! To už ste porušili zákon tak moc, že vás klidně můžou odpojit od internetu, ne-li hůř, zavřít. Ne, opravdu nepřeháním.
Na letištích, na hranicích, vám budou MOCT ..možná budou i povinni, se vám podívat do vašeho počítače či telefonu, zda nepřenášíte nějaké nelegální filmy, hudbu, obrázky.
Tak si říkám, že my blogeři, vlastně asi budeme trestně stíháni. Není blog, na kerém by nebyl zkopírovaný obrázek, bez povolení od autora, že?
Opravdu nevím, jak by s tímto zákonem, mohly fungovat servery, jako je youtube? Je možné, že s tímto zákonem, ze světa vymizí otaku. My, stratíme to, co je pro nás důležité. Stejně jako jiní, kteří přijdou o své koníčky taky.
ACTA znamená cenzuru internetu!
JAK JE MOŽNÉ, ŽE VLÁDA PODEPSALA ZÁKON, ANIŽ BY INFORMOVALA OBČANY? Jak je vůbec možné, že tuto dohodu podepsal člověk, kterého si občané nezvolili? Dá se to brát jako vlastizrada..
Vlády světa, se nás snaží připřavit o to poslední, co nám zbývá, o SVOBODU.
Internet je poslední svobodné médium! A oni nám ho chtějí vzít! Nesmíme si to nechat líbit!
Jeslti bylo někdy třeba, aby se lidstvo spojilo, je to právě teď.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Michio Michio | Web | 2. února 2012 v 19:26 | Reagovat

vystihla jsi ten největší problém...nevědomost! O pravé tvářy ACTY vědí vlastně jen ti, kteří se na internetu pohybují a zajímají se...vidím to kolem sebe..když mezi kamarádkami zmíním slovo ACTA, tak nikdo vlastně neví o co jde...když se zmíním o možném zrušení uloz.to, tak všichni začnou nadávat s otázkami "proč?", ale to je asi tak všechno co dělají, protože si myslí, že film stáhnou někde jinde...vážně se divím, že to některým lidem nedochází
nejhorší na tom je, že mám pocit jakoby na názoru lidí nezáloželo a vše se motalo jen kolem penězí, na které vláda slyší víc než na petice a protesty...

2 Jokí-chan ^^ Jokí-chan ^^ | Web | 2. února 2012 v 21:42 | Reagovat

[1]: Máš naprostou pravdu. U lidí kolem mě, je to úplně to samé. Možná si zanadávali na zrušení megauploadu, ale že by se zajímali dál, co by na to navazalo.. Nic. Nic o tom nevědí, nezajímají se. Pak někde něco uslyší a sežerou jim ty kecy i s navyjákem.
Vláda je banda hovad, přesně jak si řekla na ničem krom peněz jim nezáleží.. a tomu se dneska řiká demokracie..

3 Haruko-sensei Haruko-sensei | Web | 3. února 2012 v 23:39 | Reagovat

Přesně tak. To je ten největší problém- v mém okolí taky nikdo o ACTA vůbec nic neví a nezajímají se o to. Zrušili megaupload? Žádný problém, máme přece uložto, mediafire, 4shared...
Taky mi přijde ironické, že ačkoli primární cíl ACTA je zamezit pirátství a ochránit duševní vlastnictví, argumentují to tím, že státy každoročně přicházejí o bla, bla sumu peněz. Co kdyby si nejdřív zkusili zamést před vlastním prahem a udělali něco s tou korupcí, která je momentálně řekla bych MNOHEM větší problém, huh?
A taky si vlastně neuvědomují, že ačkoli věci, co jsi zmínila, porušují autorská práva (třeba zrovna u těch mp3), tak vlastně dělají jejich tvůrcům reklamu. Protože proč by si měl někdo kupovat CD od skupinu, kterou v životě neslyšel a nic o ní neví?
No vážně, dnešní politici jsou banda idiotů.

4 Jokí-chan ^^ Jokí-chan ^^ | Web | 4. února 2012 v 10:34 | Reagovat

[3]: Přesně.. Dnešní politici jsou idioti. A taky přesně jak jsi napsala, měli by si předem zamést před svým prahem. Tyhle zákony jsou úplně zbytečné, a jeslti si myslí že lidi si budou nechávat pořád srát na hlavu, tak se mílí. Dnešní generace už se tolik nebojí a mají celkem kuráž. Jsem zvědavá jak to půjde dál.

5 Delfina Delfina | Web | 18. února 2012 v 22:26 | Reagovat

Lidi vy mi vážně mluvíte z duše. S tím rušením stránek to je už vážně zlý. To už se budem muset dívat jen na Ulici a Ordinaci v růžový zahradě? Musíme tu pakárnu zastavit! My mladá generace jsme elita národa!!

6 Jokí-chan ^^ Jokí-chan ^^ | Web | 18. února 2012 v 22:51 | Reagovat

[5]: Naprosto s tebou souhlasím!

7 Shi Shi | 25. února 2012 v 12:58 | Reagovat

Ne, tomu se neříká demokracie, ale kapitalismus. A celkově dokud vydavatelé budou na autorech vydělávat a stát za nimi jako za lidskými štíty, budou se ohánět jejich ztrátami a vypočítávat fiktivní škodu, do té doby tyhle šrámy nezmizí a pirátství bude bujet tím více, čím palčivější budou podmínky.

Mnoho skupin zveřejňuje část, či dokonce celé své písně a věří, že lidé to ocení a koupí si je. A skutečně to funguje minimálně stejně dobře, jako model pirátský, neboť jinak by zde tyto kapely již nebyly.

Chtějí prodávat předražená DVD, u nichž si pomalu ani nemůžete udělat kopii. A myslí si, že to někdo koupí? Chtějí prodávat digitální rozmnoženiny za cenu DVD? Koupíte si jeden, dva, tři filmy a jste bez peněz. Mnozí ještě dříve. Dokud se nezačnou k lidem chovat jako k lidem a ne jen spotřebitelům, tak ať raději mlčí.

Politici nejsou blbí. Naopak. To, že na občany serou je známka jejich vychcanosti. Spravují stát, spravují svou kapsu, ale občané?

Jestli vám vadí rušení internetových úložišť, jako že i mně, pokud nenaleznete argumenty, které nedají zapravdu stoupencům ACTA, pak raději neargumentujte.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama