Říjen 2012

Kolik toho zmůže jedno slovo..

31. října 2012 v 22:13 | Jokí-chan ^^ |  ♦ Téma týdne


Už jste někdy přemýšleli, kolik toho zmůže jedno slovo? Kolika lidem dokážete jedním slovem ublížit. Kolik lidí dokážete potěšit? Někdy je se to až těžko chápe, co všechno dokáže pouhé jedno slovo vyřčené z vašich úst, nebo slovo, které bude mířené na vás. Už od malička nás rodiče učí jednomu kouzelnému slovíčku, a tím není nic jiného, než prosté "děkuju". I takové slovo dokáže vykouzlit na tváři úsměv. Kolikrát je mnohem lepší říct děkuju, než tisíc dalších slov. Dobře ještě se nám nabízí sladká pochoutka Rafaelo, ale to je bokem.
A co teprve omluvné slovo "promiň", na které čeká spousta lidí, kterým jsme ublížili? Někdy, ale bohužel ani to nestačí. Každopádně, najde se spousta dalších slov, kterými dokážeme ublížit. Někdy řekneme něco, co nás později mrzí, ale čas nejde vrátit zpět. Bohužel. A proto by jsme měli přemýšlet nad tím, co řekneme dříve, než si dokážeme všechno pokazit. Dříve, než ublížme osobě, na které nám záleží, o kterou nechceme přijít. Málo lidí si uvědomuje právě ten fakt, co dokážou pouhým slovem způsobit. Pak se to všechno ale jedním slovem většinou napravit nedá.
A tak se zamyslete nad tím, co říkáte, co by jste měli říkat a co neměli. Protože stačí opravdu málo, aby jste vše obrátili naruby a vše ztratili.

Aokigahara - místo kde se ztrácí život

31. října 2012 v 11:00 | Jokí-chan ^^ |  ♦ Mysteries
♦ Předem upozorňuji, že některé obrázky v článku vám nemusí být příjemné a tak je na vás, zda si je rozkliknete.

Aokigahara, jinak známý jako moře stromů, je obrovský les, který se rozprostírá na úpatí severozápadní Mount Fuji v Japonsku. Na první pohled jenom hustý, krásně zelený les, na druhý pohled je zelená krása vyměněna za temnotu a mrtvá těla. Les Aokigahara je už od dávných dob spojován s démony.
Z nějakého důvodu si toto místo oblíbili sebevrazi a každý z místních moc dobře ví, že počet lidí, kteří se vrátí z lesa je odlišný od počtu návštěvníků, kteří do temnoty lesa vejdou. Jenže proč tomu tak je? To je záhada


Hned po vstupu do lesa vás může zarazit pár neobvyklých cedulí s nápisem: "Tvůj život je vzácným darem od tvých rodičů. Prosím, mysli na rodiče, sourozence a děti. Mluv o svých problémech, nenechávej si je pro sebe."
Najdete tam také kontakt na asociaci prevence sebevražd, ale jak se zdá moc to nepomáhá. Kousek dál najdete tlustým provazem ohraničené území s další cedulí, která hlásá že by jste tam neměli vstupovat, protože se tam lehce ztratíte. Ale přesto právě sem vstupují lidé s touhou ukončit svůj život.

A tak, když zapadá slunce, do lesa vstupují lidé zklamí svým životem. Stanují v srdci lesa, kde se rozhodují, zda život ještě stojí za to. Někteří vinnou po cestě kolem stromů pásky, aby potom mohli najít cestu zpět, kdyby se rozhodli žít. Jenže happyend se někdy prostě nekoná, a tak jsou pásky užitečné pro policii, která pak snáze najde tělo nebožtíka. Každý týden vyráží tým aby prohledali les a odstranili mrtvá těla, která stále přibývají. Počet mrtvých za rok se rovná zhruba 100 zemřelým.

Nad lesem se vznáší špatná energie ze sebevrahů. Někteří lidé říkají, že zde vídají rozzlobené duše zemřelých, kteří vás přesvědčují k další sebevraždě. Černé myšlenky, vzpomínky, pach. To vše je v lese cítit jako nesmazatelná vzpomínka. Říká se, že zde v dřívějších dobách rodiny nechávali nejstarší členy rodiny, kteří byli na obtíž. Jednoduše se jich zbavili a nechali je v lese zemřít pomalou smrtí ať už to měl být hlad, zima, nebo nemoc. Tento čin se nazývá ubasute a byl rozšířen především v 19. století. A právě proto se někteří lidé domnívají, že se duše starých lidí, kteří zde byli vydáni napospas smrti zlobí a mstí. Nutí mladé lidi ukončovat svoje životy? Zvláštní je, že toto místo se stalo oblíbeným pro sebevrahy teprve po tom, kdy byl vydán román Nami no Tō od japonského spisovatele Seichō Matsumoty. Příběh popisuje nešťastnou lásku dvou lidí, kteří svůj život mají ukončit právě zde, v Aokigahaře.
Počet sebevražd je tak vyasoký, že místní úřady museli zakázat zveřejňovat přesná čísla nalezených mrtvol. Ale tuto kultovní image už asi z lesa nesejmou.
Aokigahara je hned po Golden Gate Bridge na druhém míste s nejvyšším počtem sebevražd.


A tak po tom všem i přesto, že je Aokigahara jedním z nejkrásnějších lesů a je celoročně zelný, není to vhodné místo pro turistickou návštěvu, ani pro jedince se špatnou psychikou.

"Něco" je špatně..?

27. října 2012 v 12:03 | Jokí-chan ^^ |  ♦ Téma týdne
Něco je špatně..
Opravdu jen něco? Poslední dobou je špatné skoro vše.
Špatně je to, že je konec října a sněží.
Špatně je to, že už nekolik měsíců nejde počítadlo na blogu, což je pro lidi bez toplistu velký problém.
Špatně je to, že dnešní děti už vůbec nemají takové dětství, ze kterého by si pamatovaly rozbitá kolena, lezení po stromech, hodiny strávené na hřišti s dětma, které jste ani neznali.. Dnešní děti mají iphone, PC, facebook a jsou "happy".
Špatně je to, že děti ze základek nemají dnes problém s tím, vás bez pardónu poslat do prdele. Kde jsou ty doby co jsme se my báli deváťáků? Kam se poděla tvrdá výchova a slušné vychování? Nejsem zastánce mlácení dětí, ale občas je pár "ran" potřebných.
Špatně je to, že lidé se odsuzují už podle prvního pohledu, i když o dotyčném neví absolutně NIC.
Špatně je to, že si všichni vzájemě závidíme i sebemenší hlouposti a vzájemě si kvůli tomu škodíme.
Špatně je to, že tolik lidí věří těm lžím, co nám vykládají v televizi. Aneb cenzura je všude... ^^

A nejvíc špatně je to, že si to všichni uvědomují a přesto s tím nic neudělají.

Po delší době

27. října 2012 v 11:14 | Jokí-chan ^^ |  * Diary
Po delší době zase píšu. Měla jsem doma návštěvu, takže to nešlo ^^ rozhodně to není tak, že by mi došla inspirace, jen s tím časem je to naprd. Možná jsem taky trochu líná se prdět s rozcetníkama, pro nová anime :D ..Jelikož jsem byla 14 dní nemocná, mám spoustu dopisování do školy, takže než normální články asi budu přidávat jen obrázky a videa.
Můžete se těšit (časem) na nové recenze pro anime jako Code: Breaker, K-project, Tonari.. Je toho dost a plánuju i nějaké starší anime, která tu nemám. Nakonec jsem se rozhodla napsat recenzi i na Naruta.. přece jenom, proč ne :D ..i když přiznávám, že jsem se tomu chtěla vyhnout.
další kapitolka Kami-sama je v nedohlednu, opravdu nechci nic slibovat, mám toho moc do školy, ale budu se snažit, aby byla co nejdřív ^^
Jinak, dneska nám tady napadl první sníh! :D

Rokuro ~ animace

22. října 2012 v 18:03 | Jokí-chan ^^ |  Brave10 - obrázky
Je to fešák :3

Dnes je to 17 let

20. října 2012 v 13:01 | Jokí-chan ^^ |  * Diary
Já se vám s tím prostě musím vnutit :D
Dneska je to přesně 17 let, co jsem přišla na tenhle svět.
Narodila jsem se do fajnové rodinky, která má ale také svoje mouchy, jako každá jiná. I tak jsem vděčná, že jsem zrovna v takové rodině.
Za celých 17 let jsem toho ale moc nedokázala, jen jsem rozšířila mojí schopnost lenivosti zdá se na maximum :D.
Víte, asi budu znít jak babka, ale nikdy mi nepřišlo, že by ty roky utíkaly, jenže opravdu čím jsem starší, a to je mi jen 17, mi to utíká čím dál víc. Nedovedu si sebe představit ve 40 letech, co si budu myslet pak? :D

Taky se pomalu blíží narozky tohto blogu :3 ale na ty si ještě počkáme.
No nic, mějte se krásně a pro ty co si nevšmli, 22. kapitolka Kami-sama je přeložená a můžete stahovat ^^


Kami-sama Hajimemashita kapitola 22. přeložena ^^

19. října 2012 v 23:04 | Jokí-chan ^^ |  Kami-sama Hajimemashita - manga CZ online


Je tu pro vás připravená 22. kapitolka ke stažení *ZDE*

Tomoe je unesen za své dávné prohřešky vůči dračímu králi, Nanami je pěvně rozhodnutá, pro jeho záchranu udělat možné i zdánlivě nemožné. ^^
Předchozí díl *ZDE*

Nějaké to povídaní

19. října 2012 v 17:27 | Jokí-chan ^^ |  * Diary
Tak po zhruba týdnu nemoci, je mi konečně lépe, i když dnešek moc fajn nebyl. Šla jsem na kontrolu k doktorce a rovnou jsme sfoukly i 17 letou prohlídku. Všechno bylo v pohodě dokud se mě nezeptala, jestli jsem už něco jedla. (měla jsem radši říct, že jedla!!) Když jsem řekla že ne, rozhodla se mi vzít krev. Za celých mých (zítra už 17 let) mi krev nikdy nebrali, maximálně jako miminu. A nijak se nebudu tajit tím, že od mala mám z injekci strach, možná dokonce fobii a opravdu nevím proč. Takže když mi řekla, že mi veme krev, jsem se tam málem složila, nekecám. :D Myslete si o mě co chcete. Ještě že sestřička je vážně suprová a byla na mě moc hodná. Na konec mi dala na výběr jakou chci náplast - normální, nebo s obrázky - no vybrala jsem si s obrázky :D protože je cute :3 a tak mám na ruce náplast se slepičkou, žabkou a veverkou :D. Jo, za rok mi bude 18 ale mám náplast s obrázky. :D
Za tu dobu co jsem promarodila, jsem přeložila 3 kapitolky Kami-sama ^^ a na další se už pracuje, nebojte. Taky jsem shlédla nová anime a spočítala jsem si, kolik anime právě sleduju (ty co si pamatuju).
•Naruto Shippuuden
•Fairy Tail
•Sword Art Online
•Aera no Kishi
•Kami-sama Hajimemashita
•Say I love you
•Tonari no Kaibutsu-kun
•Code:Breaker
•K
•Psycho-pass
•Hiiro no Kakera 2. serie..

Myslím, že toho není málo :D a ještě mě jich pár čeká :D
Prostě, anime z letošního podzimu mě opravdu překvapili, většina se mi opravdu MOC líbí ♥


Kami-sama Hajimemashita kapitola 21. přeložena ^^

17. října 2012 v 18:49 | Jokí-chan ^^ |  Kami-sama Hajimemashita - manga CZ online


Máme tady 21. kapitolu, kterou můžete stáhnout *ZDE*
Jak Nanami vzala Tomoeho tvrdé odmítnutí? Co se všechno může přihodit na pláži? ..
To se dozvíte v dnešní kapitolce :3
Předešlý díl *ZDE*Saizo x Isanami

17. října 2012 v 16:03 | Jokí-chan ^^ |  Brave10 - videa
Sice dost krátké, ale strašně povedený ♥