Leden 2013

Změny jako součást každého života

24. ledna 2013 v 14:00 | Jokí-chan |  ♦ Téma týdne
Změna je něco, čemu se občas nedá vyhnout. Doprovází nás po celý život, i když se nám to někdy nezamlouvá. Týkají se všechno, chladně a bezcitně zasahují do našich životů a někdy to nejsou změny k lepšímu. Někdy přijdou z ničeho nic jako rána mezi oči a nám nezbývá nic jiného, než se s nimi vyrovnat a sžít. Postavit se jim čelem a nenechat se skolit k zemi. Když za vámi přijde kluk a do očí řekne, že je mezi vámi konec a vy absolutně netušíte, co se to děje. Co se změnilo?
Ztráta zaměstnání, rozvod rodičů.. nepříznivých změn může nastat nespočet a deno deně s nimi bojují spousty lidí. Někteří se vzdají, jiní se snaží vzít otěže do svých rukou a další se snaží udržet se na nohou a bojovat.
Nejsou pouze změny nepříznivé. Každého v životě potká obojí a je potřeba, aby byly vyvážené. Všichni si musíme projít věcma těžkýma a poté něčím, co nás vrátí zpět do pořádku, aby byla naše psychika v pořádku. Někdy se to bohužel nepodaří.
Někdy si změnu člověk zapříčiní sám, potom se s tím nemůže vyrovnat. Změny jsou zkrátka něco zvláštního přitom tak normálního, kažodenního ale i nevšedního. Prostě něco, co k životu patří a vždy patřit bude. Ať už vinou naší, nebo vinou osudu.

Nový dess

20. ledna 2013 v 20:05 | Jokí-chan |  * Hot news
Máme tady nový dess ^^
Není to moje tvorba, jelikož já na to nemám čas, ani bych něco takového vytvořit nedokázala :D
Odkaz najdete úplně na spodku stránky. Stvořitel tohoto dessu má opravdu krásné práce, které si můžete volně stahovat a používat je! :)
Snad se vám líbí tak jako mně. Nemám moc času takže jen menší info.
Ještě k mojí neaktivitě, nestíhám ale nechci pozastavit, takže nebudu psát pravidelně, jak když budeš čas :) díky za pochopení ^^

Úspěchy nebo smůla

10. ledna 2013 v 19:43 | Jokí-chan |  * Diary


Dnešek byl zvláštní. Asi před měsícem jsem odevzdávala seminární práci z psychologie, základním tématem bylo hodnoty a životní styl, jako podtéma jsem si zvolila důležitost rodiny. Ze začátku jsem neměla ani páru, co bych mohla psát, ale pak jsem se do toho ponořila a šlo to jedna-dvě. Když jsem napsala šest stránek, jak bylo požadováno, strašně se mi ulevilo. Další den jsem to donesla profesorce a netrpěnlivě čekala na výsledky.
Při zadávání práce nám bylo sděleno, že nejlepší tři práce se budou prezentovat před celou školou a ta nejlepší z nich postupuje dál. Popravdě jsem doufala, že ta moje to nebude, protože nenávidím mluvení před cizíma lidma, navíc když jich má být TOLIK!
Dnes jsem se dozvěděla, že mám nejlepší práci ze třídy a určitě musím svou práci prezentovat v soutěži. Jsem strašně ráda že jsem uspěla, ale.. já ji nechci prezentovat! Zrovná já, nejstydlivější člověk na světě a zrovna teď toho mám tolik.. že se mi nechce už vůbec ..
Doma mi řekli že do toho mám jít, protože, se mi to zapíše jako + při přihlášce na výšku.. Ale ještě uvidím, možná do toho půjdu ^^"

Živly aneb nechte se zanést do jiného světa

8. ledna 2013 v 17:19 | Jokí-chan |  ♦ Téma týdne

O přírodě se říká, že je mocná čarodějka a není to pro nic za nic. Vládne totiž čtyřem základním živlům, někdy zmíněným pátým. Je to oheň, vzduch, voda, země a ted pátý, nám nejbližší, je duše, či duch. Každému živlu náleží světová strana a určitý elementál. Živlům se jinak říká elementy. Ohni náleží jižní světová strana a jeho elementálem jsou salamandři, vzuchu patří východní světová strana a elementálem jsou sylfy. Voda obývá západní světovou stranu a elementálem jsou najády. Zemi patří strana severní a gnómové. Elemntálové jsou bytosti představující určitý element - živel a jsou jím tvoření.
I v našem těle proudí živly, aniž by jsme si toho byli vědomi.
Kdysi dávno existovaly osoby a bytosti, možná existují dodnes, které těmto živlům dokázaly vládnout. Určitě vás nepřekvapí, že mezi ty osoby, patří mágové a mezi bytosti elfové. V dřívějších dobách, nebyl mág něco, v to by nikdo nevěřil, byli uctíváni nejen pro jejich vědomosti a moc, nýbrž proto, že dokázali vyléčit i neléčitelné. Byli mocní a obávaní, ale dnes už o nich neuslyšíte. Možná toto umění vymizelo, možná jím někdo vládne dodnes.
O Elfech se tradují různé zvěsti, nikdo neví, zda existovali, nebo ne, zda se skrývají dodnes ve středech hustých lesů, kam člověk nevkročí? Říká se o nich že byly obdařeni nejen skrásnou tváří a velkou mocí, ale také dlouhým životem a neskonalou láskou k zemi, o kterou se starali.
Živly mají tu moc, že mohou charakterizovat naše vlastnosti a pocity. Například oheň charakterizuje chtíč a vášeň, touhu.
Někteří lidé dokáží s živly i komunikovat, což musí být velmi zajímavé. Živly jsou dárci života, ale dokáží ho i vzít.

Kecy v kleci

7. ledna 2013 v 17:33 | Jokí-chan |  * Diary
Poslední dobou hodně přemýšlím. O všem možném. Někdy jsou to vážně strašné blbosti, jindy rozmýšlím nad věcma, které se dějí právě teď v mém životě. S čím mám přestat, kde se snažit víc, co změnit. Občas mě z toho bolí hlava, nejsem až tak velký optimista, když dojde na můj osobní život, hlavně když dojde na mně.
Znáte to? Ležíte na posteli, posloucháte písničky, které vám toho začnou hodně připomínat, vzpomínáte, občas ukápne slza, jindy jste vzteky bez sebe nebo se usmíváte. Tak nějak to mám momentálně já. Mám takové.. zvláštní období. Možná je to tím zachmuřeným počasím, kdyby byl alespoň ten sníh.. O škole se ani zmínit nemusím, protože to je jedna z mých největších starostí. Nedaří se mi.
Včera jsem dokoukala tři anime. Kami-sama, Tonari a Code: Breaker. Kami-sama bylo zakončené moc pěkně, ale je škoda, že to nenechali delší. Konec Tonari mě nepotěšil.. je příliš otevřený. Hodila by se další řada.. No o konci CB nechci ani mluvit, protože zrovna tohle anime by mělo být delší určitě, manga je skvělá tak proč to takhle useknout? Nevíte někdo něco o druhé řadě? Vím, že budou OVA.. ale i tak. Na všechna anime přidám recenze, ještě dokoukám K-project, který prý druhou řadu mít bude! Ještě stále mi zůstává Psycho-pass, které jsem si velmi oblíbila :3
Anime na zimní sezónu jsou dost slabá. Zaujaly mě tak 3 - 4.. pamatuji si jen název jednoho - Amnesia. Obrácený harém plný fešáků, to je něco pro mně ^^ Jinak zbytek děs.. samé obyč. harémovky a plno lolitek a ecchi.. Nic pro mně.
Na co plánujete koukat vy?

Odpověd pro Koki-chan

6. ledna 2013 v 19:10 | Jokí-chan

Koki-chan se ptala: Ahoj, chtěla jsem si přečíst Kami-sama Hajimemashita díly 21 a 22. Ale nevím jak. Kdyby si mi prosím poradila byla bych ti moc vděčná :)). Díky

No, jde o to jak to myslíš ^^ tyhle moje pěklady najdeš tady a tady.
Oba soubory jsou zabalené takže mají koncovku .rar asi narážíš na toto, vid? ^^ Je to jednoduché, stačí mít stažený program WinRAR který stáhneš tady. Je jednoduchý na ovládání s tím už si poradíš. Program ti soubor rozbalí (extrahuje), no a ty už budeš moct v klidu číst mangu ;)
Doufám, že jsem pomohla. Jestli ne, určitě napiš! :)

Bloody Mary - budete se bát vlastního odraru v zrcadle!

6. ledna 2013 v 2:43 | Jokí-chan |  ♦ Mysteries

Fenomén Bloody Mary, nebo Krvavé Mary je znám snad skoro po celém světě. Tato legenda se vypráví a předává mladším generacím už po mnoho let. Každý z nás o ní určitě slyšel, ale co je vlastně pravda?
Nikdo neví, zda opravdu existovala, Mary dostala mnoho přezdívek, některé z nich jsou - Bloody Mary, Bloody Bones, Hell Mary, Mary Worthington. Ve většině teorií se objevuje fakt, že to byla čarodějnice, jinde se říká že zohavená nevěsta či zabitá matka dítěte, nebo matka, které bylo dítě ukradeno. Někde se dokonce říká, že může mít jistou spojist se Satanem.
Zkrátka, Bloody Mary je známá městská legenda, která má možná pravdivé základy.
Jak jsou na tom rituály jejího přivolání? Za každou cenu musíte mít zrcadlo a potom? Pak už se to všude liší, temná místnost, svíčky, zaříkávácí formule.
Nejčastější je snad to, že musíte 3x vyslovit její jméno a upřeně zírat do zrcadla, které by mělo být kulaté, také se říká "Věřím v tebe, Mary." nebo "Mám tvé dítě Mary." Je toho spousty.
Povídá se, že je při tom také potřeba kropit zrcadlo vodou, či mít nůž v ruce. Nejděsivější je snad to, že prý stačí projít kolem zrcadla a Mary už bude mezi námi. Ale kdo ví.
Jedna z teorií je i ta, že ji lze vyvolat jen v určitý den, ale jaký to je, to opravdu netuším.
Příběh Krvavé Mary není vlastěn úplně jasný, říká se, že se mstí, což by odpovídalo vraždě či krádeži dítětě - od toho je možná odvozena jedna z vyvolávacích formulí.
Jak se vlastně má projevit její přítomnost? Je to jednoduché, děsivé skřeky a krvavé šrámy a škrábance na vašem obličeji, které vám má způsobit právě Mary střepy zrcadla či svými dlouhými nehty. Měla by vás dohnat k šílenství, zohavit vás nebo hůř - zabít. Podle jedné z legend Mary měla být v minulosti krásná dívka, kerou ale někdo velmi zohavil a zavraždil, což je také jedna z teorií. A proto, když ji vyvoláte měla by mít děsivou podobu. Krvavé oči, bledý obličej a vražedný výraz.
Stala se jedním z nejoblíbenějších námětů pro hororové filmy, a tak čím více se objevuje filmů s touto tématikou, strácí Bloody Mary svoje temné, děsivé kouzlo tajemna. Ona je oblíbená především u mladých dívek, které se ji pokoušejí s nadšením vyvolávat.
Jedna z nejpravděpodobnějších teorií, či příběhů je ta, že se jedná o Marii I. Tudorovnu. Její existence je doložená a tak ji nikdo nemůžete zpochyňovat. Říká se, že se celá léta snažila o potomka, ale nedařilo se. Když se to nakonec povedlo, po šesti měsících dítě zmizelo. Nikdy ho nenašly. Marie se z toho zbláznila a celé věky proseděla u zrcadla. To nás opět zavádí k formuli o tom, že vlastníme její dítě, docela zajímavě to do sebe zapadá. Marie byla fanatická katolička a kvůli tomu, jak pronásledovala a trestala protestanty, si skutečně vysloužila přezdívku Krvavá Mary.

Přiznávám se, že jsem to nikdy nezkoušela. Ať už je skutečná, nebo ne, nahání mi to husí kůži. Co vy, máte tu odvahu?


Vyjádření k událostem které se stále táhnou dál

5. ledna 2013 v 12:53 | Jokí-chan |  * Diary


Takže, už podruhé jsem napsala na stránku Blog.cz na facebooku. Mám toho opravdu dost. Blog.cz je totiž jen banda sobeckých dětinských lidí, kterým záleži jen na sobě. Vážně mě pobavilo, že se uzavřeli komentáře ke starším článkům, SMAZALI komentáře u článku, který informoval a novém vzhledu.. To myslíte vážně? Opravdu? Co takhle si konečně přiznat, že se vám to nepovedlo, uznat chybu. Ne, vy ještě musíte ty nové články moderovat, aby se náhodou nenašel zase někdo, kdo vám to zkritizuje, že? No máte smůlu, kritizovat budeme, nějaké místo si najdeme vždy.

•Můj první komentář na fb zněl takto: Mám takový dotaz. Jedné slečně jste už odepsali na to, proč neberete ohledy na anketu, odpověď mě tedy trošku složila na zem. Takže, anketa jen tak pro info? Že máte velkou základnu v pozitivních názorech na tuhle vaši novinku? A mohu se zeptat kde? To už vám vůbec nezáleží na nás, blogerech? Myslím, že blog.cz existuje především právě pro nás! Bez blogerů by vlastně neměla tato doména žádnou cenu a vám i přesto, že toto všechno stojí na nás, nezajímá náš názor? Nemám nic proti novému vzhledu (nemluvím o funkcích, protože ty jsou nedodělané), je docela pěkný ale vůči lidem s horšími možnostmi ..mluvím o velikostech obrazovky, to dobré není. Taktéž je dobřě, že zmizel blog evropy2 protože ten nikoho nezajímal, ale to rovnou mohl zmizet i krásná.cz kde píšou ty největši žvásty, co jsem kdy četla. To bez pardonu. Taktéž mě velice naštvala vaše neomezená propagace AK. Připadá mi, že někteří lidé se tam opravdu nehodí. Čtete si vůbec někdy jejich články? Trochu o tom pochybuji. Každopádně jsem hlavně chtěla říct, že dát pryč nejnovější komentáře byla velká hloupost, jistě najdeme je v žebříčkách, ale proč to děláte složitější? To samé s nejnovějšími články. Byla bych ráda kdyby si všichni odpustili "kecy" o naštvaných pixelkářích! My, co nejsme v AK jsem kvůli tomu stratili jednu z mála možností jak svůj blog zviditelnit. Fakt děkujeme za vaší "podporu" kterou bohužel směřujete jen na vaše "největší talenty" v AK. To je asi tak všechno, a doufám, že přestanete dělat mrtvé brouky a alespoň zareagujete na tento příspěvěk!

..No, byla jsem naštvaná když jsem to psala, takže jsem tam nasekala spousty chyb, hlavni je ale to, co mi odepsali. Ta odpověď je naprosto zcestná, na takové věci jsem se vůbec neptala.. ale koto to zajímá, že?

•Odpověď: Nová úvodní stránka je koncipovaná tak, abychom měli více pod kontrolou, co se na ni dostane, a mohli jejím prostřednictvím zviditelnit zajímavý obsah. Chceme, aby úvodní stránka byla místem, kam se budou návštěvníci vracet pro hledání zajímavého obsahu na čtení. Mrtvé brouky neděláme, každý nám může napsat na mail nebo sem, stejně jako ty. Pěkný den a díky za reakci.

Díky za info, které mě vůbec nezajímalo.
Dnes jsem napsala druhý komentář, na který mi ale ještě neodpověděli - zda vůbec odpoví.

•Komentář: Tak jsem si myslela, že po tom, co jsem tu napsala já a spousta dalších, se zemyslíte. Napíšete minimálně veřejné prohlášení ..a? Nic. Zase nic. Neříkejte, že neděláte mrtvé brouky. To, že jste smazali všechny ty komentáře, které byly plné negativních ohlasů, to už je moc. Myslíte, že to jentak vyšumí? Že nás to přejde? NE. Nepřejde, s tím teda nepočítejte. Poslední kapkou bylo, že diskuze (komentáře) jsou moderované. Ach.. vážně hloupé. Já se tomu už vážně můžu jen smát, jak jste dětinsští. Že si budete zveřeňovat jen komentáře pozitivní? To tam ale za chvíli žádné mít nebudete! Jak napsala jedna slečna, jsme to my na kom vyděláváte. Ale vy jste sobečtí, jde vám jen o pokrok který se - PŘIZNEJTE SI TO KONEČNĚ - nepovedl!!

Jsem zvědavá, zda vůbec odpoví. Dost o tom pochybuji. Koho přece zajímá bloger jako já s podřadným blogem. ^^
Chci jen dodat, že nakonec opravdu spousta blogerů odchází, na jiné bezplatné hostingy. Co je moc, to je příliš. Na stránku jsem si celkem zvykla, je to hodně nepohodlné a složitější, ale nemáme na výběr, jediné, co mě momentálně tak štve.. nebudu se krotit, co mě tak strašně moc SERE je přístup adminů k této situaci, k našim názorům a potřebám!!!

Po delší době ^^

3. ledna 2013 v 17:22 | Jokí-chan |  * Diary
Píšu po trošku delší době, ale vzhledem k tomu, že byly Vánoce, potom Silvestr, tak doufám, že mě pochopíte.
Hned ze začátku, chci popřát všem hodně štěstí, zdraví a úspěchů, do nového roku. Doufám, že Silvestr jste si užli, protože jak se říká - Jak na Nový rok, tak po celý rok. Taktéž doufám, že Vánoce byly přesně podle vašich představ a dostali jste vše, co jste si přáli ^^.
Dále chci oznámit pár změn, které čekají tento blog.
Poslední dobou nemám na blog tolik času, je toho na mě moc, nebo nemám ani potřebu něco psát a přidávat. Proto odedneška už nehodlám brát blog jako povinnost. Budu psát jen když se mi bude chtít a nebudu se do toho nutit, což je myslím pochopielné. Na to navazuje změna další. Ruším PRAVIDLA pro spřátelené blogy, nikoliv SB. Nemusíte kě mě chodit 2x do týdne, prostě jsem přijďte, kdy se vám bude chtít, ALE já také budu obíhat tak, jak to bude vyhovovat mně. Žádné obíhání z povinnosti. Jestli s tím nesouhlasíte, smažte si mě. Ale upozorněte mě předem.
Vytvořila jsem dvě nové rubriky - Povídky, Téma týdne. Snad se vám budou moje články líbit.
S psaním rezenzí nepřestanu, totéž plaí pro záhady!
Plánuju nějaký jiný vzhled, nic složitého, nemám čas na to, abych udělala nový, poslední se nepovedl. Takže bude asi jen jednoduché pozadí a možná animace do záhlaví.. uvidíme.
Zatím to je vše ^^