Leden 2014

První vlog

31. ledna 2014 v 19:46 | Jokí-chan
Nebudu to natahovat, kvalita hrozná, VIDEO JE VEEEELMI TICHÝ takže volume up!
Je to souhr všeho možnýho, bylo málo času a i to tak vypadá :D snad to neni až tak zlý :D


Užitečné odkazy

18. ledna 2014 v 13:11 | Jokí-chan
Rozhodla jsem se vám napsat pár užitečných odkazů, na stránky, které se vám můžou nějakým způsobem hodit. Určitě některé z nich už budete znát ^^ ..

ZÁHADY...

Paraweb.cz >> Skvělá stránka navazující na předchozí blog. Najdete zde skvělé články, nebo také seriály s creepy tématikou.

ANIME, PŘEKLADY atd..

Konoha.cz >> Stránka týkající se překladu Naruta - jak mangy, tak anime. Najdete tam rozsáhlou galerii, spoustu FF (fan-fiction) ale také různé diskuzní fóra, kde se můžete podělit o svůj názor, či různé teorie.
Hokage.cz >> Taktéž stránka, kde najdete překlady Naruta, ale také všechny díly online, dokonce i filmy. Jinak se zde překládá i pár jiných anime.
Animex.cz >> Najdete zde pár překladů anime, které určitě stojí za to.
Shirai.cz >> Momentálně asi největší web, který obsahuje spoustu anime online a manga čítárnu. Je nutná registrace, ale vážně to stojí za to, tolik překladů na jednom webu asi nenajdete.
NGfailsub >> Momentálně moje asi nejoblíbenější překladatelská skupina, která překládá nová anime, která opravdu stojí za shlédnutí. Překlady jsou kvalitní a rychlé! :)
Neoexorcist.net >> Stránka jedné překladatelské skupiny, která má vážně dobre překlady, nutná registrace.
Senseiove.cz >> Fajnová skupina s moc dobrými překlady, bez registrace ^^
Fonty.org >> V podstatě je to nový animeteam, pokud si ho ještě pamatujete. Anime můžte sledovat online i bez registrace a překlady jsou rychlé. Nejen stream i downloady.
Kakkoii.cz >> Šikovná překladatelská skupina, která překládá například Kaleido Star! :)
Akihabara.cz >> Snad netřeba dodávat nějaký komentář ^^
TBAteam.cz >> Skupina zaměřená především na yaoi a shouen-ai ^^ ..AMzone..
Toren-world.eu >> Toren (jeden z dvojce AMzone) píše vlastní web, kde najdete jak novinky ze světa anime, mangy ale i komixů, filmů a her! Také jeho názory a spousty dalších zajímavých věcí.
AMzone - kanál na youtube >> hoďte klukům odběr a dozvídejte se informace z první ruky :)

Ostatní..
Animefest >> Netřeba přidávat komentář ^^


Nedalo mi to~

17. ledna 2014 v 22:12 | Jokí-chan |  * Hot news
Neodolala jsem, ten layout byl fakt krásný, ale nehodil se sem. Tak je tu tento nový a komu se nelíbí tak víte co! Ne, sranda :D nejsem žádný umělec, co nadělám, nejhorší to ale není.
Myslím, že sem sedí tématicky mnohem více.
Blíží se můj první vlog a taky příchod nové rubriky - AMzone! Kdo nezná, dozví se o co jde, nejpozději zítra. Dnes možná napíšu zase nějakou tu záhadu a navíc, mě chytla nálada na psaní povídek, tak se uvidí, co se z toho vyvrbí :P
Zatím Cyao..

Noc očima dítěte - čas kdy se nemožné stane reálným

13. ledna 2014 v 18:32 | Jokí-chan |  ♦ Téma týdne
Když jsem byla malá, noc byla něčím co jsem neměla vůbec ráda, protože to byl čas tmy, které jsem se velmi bála. Byl to čas, kdy jsem byla sama a nebyl nikdo, kdo by mě chránil. Před čím vlastně? Těžko se to vysvětluje, už nejsem malá holka. Spousta dětí odmítá být v noci sama ve svém pokoji a utíkají k rodičům do postele. Řekla bych, že většina z nás si tímhle obdobím prošla. Nebyla jsem vyjímkou. Už od mala trpím silnou nespavostí a můžu se snažit jak chci, ale usnout je pro mně čato veliký problém. Pamatuju si všechny ty noci, kdy jsem ležela schoulená do klubíčka a klepala se strachem před věcma, které byli jen v mé mysli, ale kdo ví, možná jsou skutečné. Slýchala jsem různé zvuky, viděla věci, které bych už nikdy vidět nechtěla. Nikdo mi nevěřil - "To jsou jen zlé sny." - slýchala jsem často. Strach z noci a tmy se nejvíc rozmohl, když jsem byla na táboře a vedoucí nás v noci vzbudili, zavázali nám oči a odvedli nás kamsi do lesa. Tam nám oči rozvázali a řekli, že musíme najít cestu spádky do tábora. Aby toho nebylo málo, chodili jsme po jednom, nepomohly ani slzy abych nešla sama, dostalo se mi jen výsměchu. Když jsem se zeptala kudy mám jít, jelikož byla tma jak v pytli a my nesměli mít ani baterky, řekli mi, že mám jít podle hvězd. Byla jsem děcko, taková odpověd mi byla k ničemu ale i tak jsem rozklepaná vyrazila vzhůru do hlubin lesa, aniž bych věděla kam jdu. Všude tma, ale ty zvuky.. křupání, kroky a jiné. Utíkala jsem co jsem mohla, ani nevím, jak jsem se dostala do tábora, ale nikdy jsem se takhle nebála. Od toho dne byla pro mně tma nepřítel.
Momentálně, ve svých 18 letech, se noci nebojím. Ráda si sednu v noci na okno v dece s kakaem a pozoruju hvězdy, protože neznám nic krásnějšího. A co se týče tmy? Mějte mě klidně za blázna, ale té se bojím když jsem sama doteď.

Kruhy v obilí - dosud nevyřešená záhada

9. ledna 2014 v 22:27 | Jokí-chan |  ♦ Mysteries
Kruhy v obilí jsou fenomén, který je známý snad po celém světě. Možná právě díky tomu, že se po celém světě objevují. Jsou to záhadné obrazce, a i když se jim přezdívá kruhy, není tomu tak vždy. Bývají to různé geometrické tvary, které se objevují na širších plochách, nejčastěji jsou to pole, ale vyskytují se i na loukách a byly případy, kdy se objevili i ve sněhu. Někdy se jim říká také agrosymboly.


Jejich vznik vlastně není vůbec jasný. V některých případech bylo dokázáno, že jejich vznik zavinil člověk, ale to je mizivé minimum. Takové obrazce se trochu liší od těch, jejichž vznik je nejasný, jelikož u těch jsou stébla neporušená po celé délce a těsně přiléhají k zemi, navíc časem jsou schopna pokračovat v růstu. Obrazce tvořené člověkem se liší, jelikož stébla bývají poničená. Vytvořit takový obrazec je navíc velmi náročné a člověku to zabere určitou dobu, neobjasněné se většinou objeví z čista jasna a bez svědků.
Historie kruhů v obilí se podle kronik píše už od 17. století, kdy je lidé poprvé pozorovali na svých farmách a polích, byly to obyčejné kružnice, či elipsy, které se časem komplikovali a přidávali se i jiné útvary, jaké vídáme dnes.
Vznik záhadných agrosymbolů se přikládá různým teoriím. Jednou z nich - zároveň asi nejrozšířenější - je, že za jejich existenci může UFO. Jelikož obrazce se objevují z ničeho nic, bez svědků, stébla jsou neponičená a navíc se naklánějí všechna stejným směrem, což by člověk nikdo nedokázal, a kdyby ano, trvalo by mu to velice dlouho. Proto se poukazuje na mimozemskou existenci. Když vědci zkoumali některé z těchto agrosymbolů, zjistili, že v jejich prostředí je vyšší hladina elektromagnetických vln, taky tam nefungovaly kompasy a spoustu dalších zvláštních jevů. Dokonce zkusili vzít slepého člověka to prostředí symbolu, a jelikož je dokázáno, že lidé s nějakým takovým handicapem mají rozšířené ostatní smysly, byli zvědaví na jejich reakce. Tito lidé popisovali velice nepříjemný pocit, který zmizel, až když se dostali z dosahu.
Podle zastánců této teorie, je to tak, že se nás snaží mimozemské civilizace nějak kontaktovat a každý obrazec nese nějaké poselství, či má nějaký význam. Některé obrazce se podařilo i rozluštit, jelikož byli ve formě šifry.
Na to navazuje další, velmi zajímavý fakt. Vědci vyslali do vesmíru jistou sondu, která obsahovala informace o našem druhu, stavbu naší DNA. Dlouho se nic nedělo, když potom - pokud si to dobře pamatuju - se blízko jedné z výzkumných budov NASA objevil na nedalekém poli obrazec, který vypadal, jako odpověď. Vypadal totiž po rozluštění, jako podobný vzorek naší DNA ale přesto se lišil. Jelikož se objevil stejně záhadně jako ty ostatní, zpochybňuje se možnost, že za jeho vznik může člověk.


Jeden z mnoha fenoménů, které se týkají agrosymbolů, jsou i plošné úmrtí dobytka, který se v jejich okolí vyskytoval. Šokující bylo, že některá tato zvířata neměla oči, jazyk a pohlavní orgány. Nikde ale nebyly žádné stopy krve, dokonce ani uvnitř mrtvých těl nebyla krev a podle testů bylo dokázáno, že na ně bylo použito nějaké teplo. Všechno bylo odstraněno naprosto precizně, něčeho takového by nebyl obyčejný člověk schopen, natož nějaký predátor.
Dalším fenoménem jsou světla na obloze, která se v noci vyskytují nad místy, kde jsou ráno nacházeny kruhy v obilí. Existuje mnoho lidí, kteří toto viděli, ale těžko dokážete, zda mluví pravdu, či lžou.
Jeden zajímavý příběh se přihodil páru, jenž se rozhodl "přespat pod širákem", už nevím přesně, jak to bylo, ale rozhodli se natáčet pole. Když bylo kolem 3 hodiny ráno, najednou se nad polem rozprostřel obrovský záblesk světla, který ale trval pouze okamžik. Díky kameře to bylo všechno zachyceno. Když se ráno probudili, na poli se rozprostíral obrovský obrazec.


Kruhy v obilí jsou zkrátka jedna velká záhada. Můžou být malé, ale také dosahovat několika kilometrů. Objevují se na různých místech po celém světě. Existuje pro ně tolik vysvětlení. Někdo si stojí za tím, že je tvoří sami lidé, někdo věří, že jsou tvořeny samotnou přírodou a další si myslí, že jde to pokus o komunikaci s jinou civilizací. Jak je to doopravdy? Těžko říct. A jaký na to máte názor vy?Nový vzhled a tak dál

8. ledna 2014 v 20:32 | Jokí-chan |  * Hot news
Jak jsem slíbila, je tu nový vzhled. Ano, vím, nemá nic společného s anime, mangou nebo záhadama, ale fakt se mi strašně líbil, navíc uznejte že to tady vypadá mnohem "čistší".. ^^ snad se vám líbí jako mně. Já jsem ho nedělala samozdřejmě, všichni znáte moje výtvory :D odkaz na slečnu která ho dělala máte v zápatí, nebo TADY ..Má krásný práce, volně ke stažení.
Já šikula jsem si smazala všechny odkazy z menu, takže jsem je dohledávala a musela lovit v hlavě, co tam všechno bylo, vsadím se, že toho dost chybí, ale na to přijdu časem, že -_-"
Dneska budu pokračovat už psaním článků na přání a jelikož jsem zase nemocná, tak se do pátku dočkáte i nových recenzí ^^

Sayonara :3

Kde mě sehnat?

7. ledna 2014 v 23:29 | Jokí-chan
Kdyby jste kdykoliv, cokoliv potřebovali - a nepostačí vám rubrika dotazy, protože je to třeba osobní - dám sem pár možností kde mě kdykoliv seženete. ^^

Skype: jokinka3
e-mail: Jokinka11@seznam.cz
webový facebook: https://www.facebook.com/WhyNotBlog
Chat


Osobní fb pouze na vyžádání, nedávám ho každému :)

Velké změny

7. ledna 2014 v 1:33 | Jokí-chan |  * The future
Blog čekají velké změny, rozhodla jsem se pro nový vzhled, ale přemýšlím, zda ho objednám nebo něco sama zkusím splácat :D ...Dále nejspíše smažu anime online, chápu že mi to přináší větší návštěvnost, ale radši budu propagovat skupiny které to překládají, než jen zveřejnovat videa lenochům, kteří nejsou schopni se zaregistrovat ^^"
Menší změnou projde i menu, chtěla bych ho přehlednější a některé věci výraznější. Kompletní změnou nejspíš projde i seznam anime na tomto blogu, jelikož je pro mě dost nepohodlné do něj dopisovat, asi ho nějak zjednoduším.
Dost možná budu pokračovat v překladu mangy, ale nic neslibuju, tolik času zase nemám :)
Přibudou nové diskuze, chatovací místnost kde mě bude možné zastihnout pravidelně v určitou dobu a konečně dopíšu všechny články na přání ^^ ..Je toho dost co chci změnit ale dělám to jenom z důvodu lepší přehlednosti a snažšího hledání :)

Ááá ještě prosím~ koukněte mi SEM a hlasujte nebo komentujte zajímá mě váš názor ^^

Denní vlogy?

6. ledna 2014 v 18:26 | Jokí-chan |  * Diary
Čauky mňauky ^^
Mám na vás takovou otázečku, měli byste zájem o denní vlogy? Možná ne-uplně denní ale místo textů toho jak jsem se měla atd.. co se dělo a tak, bych mohla natáčet videa, třeba by to bylo zajímavější, tak se ptám zda by to stálo za to, abych to aspon zkusila ^^ hlasujte v anketě a nebo mi na to napište svůj názor do komentů ^^