Existence dnešních upírů potvrzena

31. července 2015 v 21:54 | Jokí |  ♦ Mysteries

Pod pojmem slova upír si nejspíš každý z nás představí něco trochu jiného, ač v jádru půjde nejspíš o stejnou věc. Naše představa o upírech je značně ovlivněna filmy, seriály a knihami. Ale jak se to s nimi má ve skutečnosti?
Upíři jsou jedno z nejdiskutovanějších témat nejen dnešní doby. Lidé se o ně vždy zajímali. Mluví se o nich jako o jakýchsi mytologických postavách, stvořeních noci. Monstrech sajících krev aby se udrželi při životě napadajíc nevinné oběti.
Pokud se na to podíváme z dalšího úhlu pohledu, mělo jít o nadpozemsky krásné bytosti, které svým šarmem a neskutečnou krásou lákali své budoucí oběti do stínů, kde je vysáli do poslední kapičky krve. Někteří prý dokonce uměli používat jakousi magii a jejich moc záležela na kvalitě požívané krve. Ale to jsou pouze povídačky o kterých budeme moci spekulovat ještě velmi dlouho. Důležitá jsou fakta, která máme na očích a podložena důkazy.

Ve středověku se upírů stkutečně obávali. A snad není nutné zmiňovat nejproslulejší legendu o Drákulovi. Důkazem toho jsou různé hroby, kterých se stále objevuje více a více. V takových hrobech byly nalzeny kosterní pozůstatky, které jsou velmi zvláštní. V ústech mrtvého byly kameny, hlava oddělena od těla. Byly nalezeny kůly, které nejspíš byly původně mrtvému vraženy do srdce. Mrtví leželi obráceně. Toto všechno byla jakési protivampirická opatření. Tímto se dříve snažili zamezit tomu, aby upír nemohl ožít, či se z hroby dostat. Dřívě se totiž věřilo i tomu, že upírem se člověk staně pokud zemře nečistě. To znamená sebevraždu či vraždu. Není známo do jaké doby se takto s upíry zacházelo.

Dnes v upíry věří málokdo a naše vnímavost vůči nim je trochu jiná a to právě kvůli tomu, jak je vyobrazují filmy, nebo knihy.
Ale Dr. Emyru Williamsovi se podařilo vypátrat jak je to s nimi dnes doopravdy.
O tom, zda hroby upírů ze středověku skutečně patřili upírům se můžeme jen dohadovat, ale proč se tedy nepodívat po upírech kteří skutečně žijí mezi námi? Podle Dr. Williamse, uznávaného psychologa, žije v Británii 15 000 skutečných upírů, avšak nejsou jako ty bytosti, které si představujeme my. Jsou to prý lidé, které běžně potkáváte na ulici a nijak zvlásť si jich nevšimnete. Nejsou to noční tvorové, nevadí jim česnek, mají normální odraz v zrcadle a tesáky také nemají. Ale pijí krev. Je to taková vcelku utajená síť s vlastními zákony, které je drží na uzdě, co se pití krve týče. Nikde nečíhají na své oběti, ale mají dobrovolné dárce. Tedy většina. Jsou vázáni tím, že dárcům nesmí nijak ublížit a množství krve, které si od nich můžou vzít je přísně stanoveno a hlídáno.
Dostat se do takovéto komunity je nesmírně těžké, jelikož si své soukromí bedlivě střeží a k normálním lidem jsou velmi nedůvěřiví.

Dr. Williams se tímto tématem zabývá celý život a svou studii ukončil právě s tím závěrem, že upíři skutečně jsou, skutečně pijí krev, avšak v mnohém se liší od těch upírů, které si představujeme. Jsou to tady v rámci možností normální lidé, kteří popíjí krev z toho důvodu, že jim dodává psychickou sílu a energii.
Ale také je velmi dobře známo, že v roce 1992 byla objevena psychická nemoc nazvána jako klinický vampirismus. Člověk postižený touto nemocí má velkou potřebu konzumovat krev.
A tak ve vzduchu stále visí otázka, zda skutečně existují upíři, nebo je to jen nemoc. Nebo nic takového jako je tato nemoc neexistuje a upíři existují?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Shizu-chan ^^ Shizu-chan ^^ | Web | 23. srpna 2015 v 23:09 | Reagovat

Já se asi teď nejvíce setkávám s "energetickými upíry", kteří z nás vysávají energii a nejhorší je to, že to často mohou být vlastní rodiče nebo nejlepší kamarádi... můžeme to být i my. Je to náš podvědomý obranný systém, když má tělo nedostatek energie. Někdo si jde pro něco sladkého, někdo si dá kafe... ale někdo někoho seřve, aby z něj načerpal energii a doplnil tak tu svou.  

Mno... ale zase jsem četla, že upíři skutečně existují, takoví ti, co jsou nesmrtelní a mají velké zuby, jen se skrývají mezi námi a neupozorňují na sebe xD kdo ví, nějak se mi do toho nechce šťárat x'D ... a podle toho, co jsem nedávno četla... kdo ví, jestli to je vůbec někdo, kdo byl původně člověk... Q^Q

2 Andel Andel | E-mail | 10. ledna 2016 v 17:24 | Reagovat

Je tvůj web ještě funkcni?

3 Jokí Jokí | E-mail | Web | 10. ledna 2016 v 17:55 | Reagovat

[2]: Ano, je. Pouze momentálně nemám na psaní příliš náladu a nechci aby tím ty články trpěly :)

4 Williamnaw Williamnaw | E-mail | Web | 6. dubna 2018 v 16:54 | Reagovat

With thanks, A lot of data!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama