Hra na schovávanou

27. července 2015 v 15:19 | Jokí |  ♦ Téma týdne

Jistě, všichni by jsme měli být sami sebou. Být originální a neobyčejní. Jenže co když někdo prostě vyčnívat nechce? Nechce být středem pozornosti a nevadí mu být tou šedou myškou ve stádu oveček, které se všechny chovají stejně?
Co když se v tom stádu pouze ukrývá, i když mezi ovečky nepatří? Znám takové lidi. Možná jsem tak trochu jedna z nich.
Občas není jednoduché si udržet zdravý rozum ve společnosti dnešních lidí a to především dnešní generace. Děti jsou zlé, spousta lidí se vyžívá v ponižování ostatních a když jen trošku vyčníváte, vždy se najde někdo, kdo do vás půjde se vším co má, aby vás shodil.
Ano, jsou lidé, kteří tento nátlak zvládnou a vesele si jdou za svým cílem a dělají co se jim zachce. Jsou tak výstřední jak se jim zachce a je jim jedno, že se jim někdo posmívá, či je odsuzuje. Takové lidi já obdivuji.
Nikdy jsem vyloženě nepatřila do skupiny lidí, co byli středem pozornosti, vždy jsem měla kamarádku která mě naprosto ve všem přebíjela a já byla jen ta druhá holka. Ta šedá myška. Ale bylo to tak, že mi to nevadilo, jelikož společnosti lidí jsem se stranila jak jen to šlo.
Nestála jsem o to, aby mě pořád někdo soudil kvůli tomu co nosím, co mám ráda a jak se chovám. Protože přece jenom jsem vždy byla trošku podivínka s odlišnými zájmy. Nakonec jsem z té šedé myšky vyrostla v osobu s vlastním názorem a osobu, které příliš nezáleží na tom, co říkají ostatní. Ale nikdy jsem se úplně neodtrhla od davu, natož abych šla proti němu.
Pořád nejsem ráda středem pozornosti, ale už se více neukrývám za něčími zády. Velmi dobře chápu, jaké to je tou šedou myškou být a proto takové lidi neodsuzuji a nikdy nebudu. Ale to neznamená, že souhlasím s těma tupýma ovečkama co se hrnou stádem a nechají se strhnout a nikdy neprojeví vlastní názor. Zásadně si stojím za tím, že člověk by měl být svůj a to ve všem. Ale někdy zkrátka neuškodí si zahrát na schovku a nenechat si kazit život hloupými řečmi lidí, kteří o vás nic neví.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Honza Honza | 27. července 2015 v 19:02 | Reagovat

Pobyt ve stádu je obranný reflex a ne jen u oveček. Čím větší skupina, tím menší šance, že ji vlk zakousne.
Ale nejsem si jistý, jestli to funguje i u lidí, ikdyž se podle toho někteří chovají.

2 Michio Michio | Web | 30. července 2015 v 10:52 | Reagovat

Jsem toho názoru, že člověk se vyvíjí celý svůj život, ale u každého je to trochu jiné. Samozřejmě je tu šálek, s kterým se rodíme, ale věci jako výchova, zkušenosti, prostředí, rodina...všechno do toho šálku něco přidá a zůstane tam. Pak už je na člověku jak se s každým přídavkem popasuje, co k němu přidá nebo co odebere (a že to trvá dlouho, než se aspoň rozhodneme pro nějakou tu "kostru"). A i proto je každý člověk originální a zajímavý (i proto jsem se rozhodla pro aktivní práci s lidmi). Ale vidět to a pochopit je něco, co se nemusí podařit a většina lidí o to ani nestojí. Nač chápat všechny kolem sebe? Navíc je to nemožné.
Co se týče toho jít proti "stádu", tak to souvisí s odvahou. Člověk nemusí s něčím souhlasit, ale přesto tak jedná a to ze strachu. Být tím jedním, který nesouhlasí s ostatními je totiž něco, k čemu je nutné mít nejen odvahu, ale i vnitřní sílu. A to větší než Ti na druhé straně. Pro člověka je přirozené být ve skupině s dalšími lidmi a každý z nás má v sebe přinejmenším kousek oné "ovce". Osobně nevidím nic zlého na tom,  jít s davem (samozřejmě tady záleží na prioritách každého člověka a také na jeho důvodech, ovšem nevěřím, že existuje již dospělý jedinec, který by nikdy neprojevil svůj názor (v pubertál. věku je to časté a přirozené, souvisí to s hledáním sama sebe a své cesty). Kdyby byl každý silný individualista s potřebou velet nebo dávat hlasitě najevo každý svůj názor, tak společnost už dávno nefunguje, protože by nikdo nikoho nenásledoval. Někdy je lepší se s tím smířit a najít si to své "stádečko", v kterém jsou nám drazí všichni jeho členové a dle potřeb se promíchat s ostatními :)
Ovšem nemůžu si pomoci a jednoduše musím vzpomínat na Sokrata a jeho myšlenku, že každý člověk je schopen samostatného myšlení, s čímž naprosto souhlasím, ačkoliv když to dám do jeho souvislosti s demokracií, tak mi v hlavě zase křičí slovíčko "ne" :D:D Hmn. Vlastně si myslím, že by tě mohlo  zajímat jedno video o něm. Najdeš ho určitě na youtube a jmenuje se tuším Sokrates: člověk proti většině nebo nějak podobně :) jsou tam tuším i ty ovečky

A nemohla jsem si na boku nevšimnou přesažení hranice 100 000, takže Gratulace! =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama