Nikdy víc

4. července 2015 v 12:57 | Jokí |  ♦ Téma týdne
Říká se, aby člověk nikdy neříkal nikdy. Ironické přísloví.
Za celý svůj život jsem to slovo řekla nesčetně krát a kolikrát jsem to dodržela? Myslím, že by mi stačily prsty na jedné ruce, abych to spočítala. Kolikrát jsem si říkala, že už nikdy to neudělám, už nikdy to nezkusím, už nikdy ho nechci vidět, už nikdy nebudu milovat...
Ale nakonec jsem to porušila všechno. Život je hodně krátký na to, abysme si zakazovali různé věci. Člověk by měl mnohé riskovat, dávat druhé i třetí šance, zkoušet nové věci a překonávat strach. Nebát se udělat první krok, či říct svůj názor.
Dříve jsem si neustále říkala nikdy. Spousty věcí jsem se bála, nejvíc asi toho, že mi někdo ublíží po psychické stránce. Což se také stalo, jako snad každému z nás. Můj problém byl, že jsem to nesla trochu hůře než ostatní.
Když už jsem byla starší, poučenější a řekněme zvyklá, hodně jsem se stranila lidí. Dělám to pořád, ale díky tomu, že se mi v životě objevil určitý člověk a já mu dala šanci a opět jsem porušila svůj slib, že už nikdy, je ze mě momentálně jiný člověk.
Jen málokdy si dnes říkám slovo "nikdy". Člověk by si měl zkrátka přestat určovat hranice a přestat se bát být víc sám sebou, občas si zariskovat. Někdy díky tomu získáme víc, než by nás kdy mohlo napadnout.
A tak, nikdy neříkejme nikdy. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katherine155 Katherine155 | Web | 4. července 2015 v 14:04 | Reagovat

Souhlasím s tebou. Hodně lidé říká, že by tohle nikdy neudělali, ale pak to udělají. Já teda slovíčko nikdy používám taky, abych se přiznala a sem tam to někdy poruším, ale jsou i takové výjimky, kdy to opravdu neporuším.
Vím, že bych neměla říkat nikdy, protože přijdou situace, kdy to poruším, jenže nejde to bez toho, abych to neřekla. Jsem tak nějak na to slovo už zvyklá, že ho někdy řeknu a v tu chvíli si ani neuvědomím, co jsem řekla.

2 Sally Sally | Web | 4. července 2015 v 15:13 | Reagovat

Naprostý souhlas! Bohužel my jsme my, takže se nepoučíme.. Já toto slovo vyměnila za 'na nějakou dobu', jelikož jakmile to řeknu a pak to i přes to udělám, vždy si musím projít výsměšky ostatních, že jsem to nezvládla :D..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama