Uvězněná ve snu

11. července 2015 v 13:24 | Jokí |  ♦ Téma týdne

Bloudila temným lesem, aniž by veděla, kam má namířeno. Jediné, čím si byla jistá, bylo to, že ji někdo sleduje a že musí utíkat.
Byla temná noc a jediné, co jí svítilo na cestu byl obrovský, kulatý měsíc, který mlčky sledoval její marný pokus o útěk tomu něčemu, co ji dohánělo. Nevěděla, co to bylo.
Utíkala co jí nohy stačily, ale neměla žádné boty a větve se jí bolestně zapichovaly do nohou. Cítila každičký kamínek, na který šlápla a každičkou kopřivu, která se jí otřela o nohu. Ten pocit bezmoci byl ubíjející. Když v tom před sebou spatřila v dálce světlo. Musela to být nějaká chata, ale kdo by mohl bydlet uprosřed takového temného a opuštěného lesa?
Musela se tam dostat a ukrýt se, protože ta věc, co běží za ní, už je sakra blízko! Snažila se, ale bylo to tak těžké. S každým dalším krokem, jako kdyby byla chata dál a dál. Jako kdyby nechtěla, aby se k ní dostala. Bylo to ubíjející a v ní rostlo čím dál větší zoufalství.
Připadala si, jako kdyby to trvalo měsíce, než se k té chatě dostala. Když se k ní dostala, lapala po dechu. Plíce ji bolely, jako kdyby byly plné kamenů a jehličí. Nohy měla zakrvácené a ruce pořezané od drobných větviček posetými ostny, kterých byl les plný.
Bušila na dveře chalupy, ale nikdo neotvíral. Prosila a žadonila, jenže jí to nebylo nic platné. Chtěla se podívat skrz zamlžené a špinavé okno, jenže nebylo téměř nic vidět. Možná, že tam nikdo nebyl. Možná to byla past.
Pohlcená šílenstvím marně volala o pomoc, zapomněla, že by si měla hlídat záda.
"Mně neutečeš..."
Ucítila pach krve a horký dech na šíji. Pak už jen následovalo ledové ostří na krku a všechno bylo pohlcené tmou...
Otevřela oči uvědomila si, že znovu běží skrz temný les a že měsíc jen nečinně přihlíží... Nemohla utéct.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mischelle Mischelle | Web | 11. července 2015 v 13:46 | Reagovat

hezký článek :)

2 Michio Michio | Web | 11. července 2015 v 16:09 | Reagovat

taková spíš noční můra, já jsem si při pohledu na aktuální téma týdne představovala pomalu ráj s růžovýma poníkama a nekonečným přísunem dobrot a teď se koukám a ... naprostý opak mé představy :D ale je fajn, že každý v tom vidí něco jiného (jinak by to byla strašná nuda)
hezky jsi to napsala, až mě zamrazilo, animace to dobře doplňuje

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama