Září 2015

Ne vždy je změna změnou 03

27. září 2015 v 15:44 | Jokí |  ♦ Ne vždy je změna změnou

Třetí díl povídky o Abby, dívce, která si prochází těžkostmi života společně se svojí matkou a přízrakem z minulosti. Opravdu se některé věci nezmění? Abby se opět setkala s Joshem ve chvíli, kdy to nejméně čekala. Jeho neskutečná podobnost s Lukem ji dostává na kolena. Jak se tomu postaví?

Kopírování a další drzosti

24. září 2015 v 21:30 | Jokí |  * Diary


Zdravím,
vím, že nejsem moc aktivní, ale poslední dobou nemám chuť psát. Důvod je jednoduchý. Lidé mi tady kradou články, vydávají je za svoje, neuvádí zdroje a když o to požádám, dozvím se, že jsem chudinka, pí*a, závidím návštěvnost a další "milé" věci.
Neřekla bych ani slovo, kdyby použil někdo můj článek jako inspiraci a zdroj informací a napsal svůj vlastní článek vlastními slovy. Ale naprosto ho zkopírovat a pak mi ještě nadávat, co si to jako dovoluju po nich chtít, aby uvedli zdroj??? Vážně???
Já do svých článků investuju spousty času, spousty vyhledávání, shánění informací po zahraničních webech takže taky nějaký čas strávím nad překladem a spoustou dalších věcí. Nikdy jsem nic neokopírovala a vždy jsem sepsala něco, co se nedá považovat za plagiát. Stejně jako každý jiný správný bloger.
Díky tomu všemu mám na své články autorské právo, které bych si klidně mohla vymáhat. Nezašla bych tak daleko, pokud by s lidmi byla rozumná domluva. Nikdy mi nešlo o návštěvnost, takže opravdu nikomu nic nezávidím. Záhady jsou můj koníček a psaní také... Nepíšu články proto, abych tady denně měla stovky lidí a tisíce fanoušků... Ne.
Opavdu nechápu, že je takový problém uvádět zdroje. Abych to uvedla úplně na pravou míru, jedná o se facebookovou stránku 'Strach přichází pomalu'. Už mi ukradli nejeden článek a určitě nejsem jediná, komu to udělali.
Bohužel, toto bývala má oblíbená stránka, takže jsem na jejich krádeže přišla. Dnes už upřímně pochybuji že by jediný článek který tam mají byl opravdu z jejich tvorby. Už se bohužel nemohu nijak vyjadřovat, jelikož si mě pro jistotu zablokovali, abych se neozývala. Opravdu mě pobavil komentář nějaké slečny, která si stojí za tím že kopírovaní je v pohodě, že jí nezajímá odkud články berou a cituji: "vela ludi si rado precita prispevky, ale vase picoviny co odkial je nikoho nezaujima ste obycajne hovna ! vysrate spatne tak palkujte do prdele !!!! pac " .... :)
Budu ještě hodně přemýšlet nad tím, jestli s tímto budu pokračovat, protože tohle se mi vážně hnusí. Není to jediná stránka, která kopíruje z mého blogu, ale tahle reakce ...No nic.

Branišovský les - temné místo plné smrti a legend

11. září 2015 v 21:52 | Jokí |  ♦ Mysteries

Lesy jsou většinou místy, která jsou považována za mírumilovná, klidná a vhodná pro relaxaci. No, Branišovský les, jinak také nazývaný Bor, takovým místem není. Málokdo se odváží do něj dobrovolně a beze strachu vstoupit ve dne, natož v noci. A proč tomu tak je? Bor je opředený spoustou temných legend, nemá příliš veselou minulost a ani zdejší bažiny mu nepřidávají na kráse.

Branišovský les se nachází na jihu Čech nedaleko Českých Budějovic. Mezi jednu z mnoha pověstí patří tragická přestřelka mezi vojenskou hlídkou, která střežila zdejší sklad. Podle všeho, když se měla hlídka střídat, jeden z vojáků se začal měnit v něco tak děsivého, že se ostatní vojáci tak vyděsili, že se okamžitě dali do střelby. Celá tato situace měla tragický konec, jelikož 3 vojáci zemřeli na místě a čtvrtý při převozu. O této přestřelce koluje více zvěstí, ale nikdy o ní nebyly nalezeny jakékoliv záznamy, a tak se uvažuje o tom, že jsou stále utajené. Kvůli tomu nebyla nikdy přesně vysvětlena ani vyřešena.


Tragické údálosti nejsou u konce. V lese Bor se nachází určité místo, kde jeden mladý pár ukončil svůj život. Tímto místem je 'Strom oběšenců'. V Branišově byl postaven nový hotel Praha, kde se ubytoval mladý milenecký pár. Milenci se rozhodli udělat si výlet do lesa, to ale nikdo netušil, že se již nevrátí. Jejich těla byla nalezena na stromě. Oba se oběsili. Nebyli jediní, následně se zde oběsila i mladá žena a lidem začalo vrtat hlavou, co se to v tom lese děje. Podle všeho se jeden muž rozhodl, že toto dění ukončí a uřízl větev, na které se oběšenci věšeli. Z nějakého důvodu mu následně ochrnula ruka a strom byl nakonec pokácen celý a spálen. I přes to zde ale lidé slýchají podivný hlas od nikud, který Vás nabádá k ukončení života.

K Boru se ovšem vztahují další příbehy a pověsti. V lese by se mělo nacházet několik entit, přičemž většina z nich spíše negativních. Nejděsivější jsou nejspíše nebezpečené rudé oči, které se návštěvníkům zjevují pouze v noci a pronásledují je. Ze zdejších bažin a mokřadů údajně vystupují v noci různé děsivé bytosti a duše nebožtíků, kteří zde dříve zemřeli. Jeden z dalších příběhů je o dívce, která žila na zdejším statku. Dívka si nechtěla vzít muže, který jí byl určen, a tak byla zavražděna a pohřbena. Tady se pověst liší. Někdo tvrdí, že jí otec zazdil za živa, nebo že byla pohřbena a následně, když byl hrob otevřen, tělo v něm nebylo. Od té doby po lese bloudí osoba v čeré kápi, která nemůže najít klid. Dále se hovoří o černém rytíři, který má plnit úlohu ochránce.


Podle všeho je zde jakési anomální energetické pole, které způsobuje všechny tyto záhadné jevy. Koluje dokonce legenda, že se zde zřítilo jakési mimozemské těleso, které toto všechno způsobilo a dokonce otevřelo brány do jiné dimenze. Mají se zde nacházet celkem tři. O tomto zřícení ale nejsou k nalezení žádné záznamy, a tak je jen na Vás, zda tomu uvěříte, či ne. Nic ale nevyvrátí fakt, že lidé zde slýchají podivné hlasy, zvláštní zvuky, vídají duchy a mají v lese nepřijemné pocity chladu, sklíčenosti až deprese. Můžete dokonce najít příběh chlapce, který tvrdí, že v lese zažil časový posun. Díky tomu všemu Bor nejspíš není vhodým místem na houbaření.